BİNA YIKIMI HİZMETLERİ

Bina yıkımı, var olan bir yapının orada yaşayan insanların ihtiyaç ve sorunları göz önüne alınarak yeniden inşaa edilebilmesi için yapılan bir uygulamadır. Bu yıkım işlemi son yıllarda ülkemizde sıkça yapılmaktadır. Yapılma sıklığının artmasının başlıca nedeni kentsel dönüşüm işleminin giderek artan sayıda uygulanmasıdır. Kentsel dönüşüm uygulaması insanlara daha yüksek yaşama standartları sağlanmasını hedefleyen bir uygulamadır. Bu nedenle düşük yaşam standardı sağlayan bina yıkımı yapılmakta yıkılan bina veya benzeri yapıların yerine yeni, sosyal yönleri daha fazla olan, deprem gibi doğal afetlere karşı yüksek dayanma direncine sahip binalar yapılmaktadır. Bir yapının yıkılabilmesi için ilgili yerden yıkım ruhsatı alındıktan sonra faaliyet aşamasına geçilebilir. Yoksa rastgele her canı isteyen yıkım yapamaz. Bina yıkımı gerçekleştirilirken yıkımı gerçekleştiren ekibin uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Uyulması gereken kurallar telafisi mümkün olmayan can kayıpları ve mal kayıpları oluşturabilmesi nedeni iledir.
Yıkım işlemi başlamadan önce oluşması muhtemel tüm risklere karşı all risk diye bilinen sigortanın yapılması gerekmektedir.
Yıkımı gerçekleştirilecek binada canlı olmasına karşı tüm denetimler yapılmış olmalıdır.
Bina yıkımı gerçekleştirilecek olan alan emniyet şeritleri çekilerek kontrol altına alınmalıdır
Yıkım yapıldıktan sonra oluşan hafriyatın taşınacağı iş makinelerinin herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi için gerekli tedbirler alınmalıdır
Yıkım işleminde izlenecek olan yollar bir plan dahilinde belirlenmelidir
Yıkılacak olan binanın yakınında başka yapılar varsa bu yapıların elektrik, doğal gaz ve su şebekeleri gibi kısımları zarar görmeyecek şekilde gerçekleştirilmelidir
İş güvenliğini sağlamak için gerekli olan tüm tedbirlerin yıkım öncesinde gerçekleştirilmiş olması gereklidir Bina yıkımı işlerini mutlaka işinde ehil kişilere yaptırmak gerektiği unutulmamalıdır.


İnşaat, Bina, Fabrika, Otel, Yapı vb. her türlü Yıkım söküm işleri konusunda gerek İstanbul içinde gerekse Türkiye genelinde yıkım tekniklerini takip ederek. Deneyimli kadromuz ve son teknoloji makineleri ile bina yıkımlarını uygulayan, İnşaat ,Bina Yıkım, Hafriyat ve İş makinaları kiralama alanında çözüm sağlayarak her zaman müşterilerimize hızlı, kaliteli, ekonomik hizmetler sunmaktayız. Hizmet talepleri için E-MAİL göndererek veya TELEFON ederek bize ulaşabilirsiniz.


-


-
-


Kentsel dönüşüm ya da betonarme ve çelik yapı, konut, fabrika veya sanat yapılarının çeşitli metotlarla de-montaj ve yıkım işlerini tabir etmektedir.
Koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibi ile işlerinizi yönetmeliklere uygun şekilde ve zamanında teslim etmeyi bir görev bilmekteyiz. Beraber çalışabilmek ümidiyle
Büyük iş makinalarının girmediği yerlere Mini Ekskavatör ( mini kırıcı ), Havalı Kompresör, Hilti veya Elle yıkımları gerçekleştiriyoruz. İş hacminin büyüklüğünü küçüklüğünü gözetmeksizin hizmet vermekteyiz.
Uygulama Yapılacak alanlarda, Özel Tasarımlarınızda, Sistemin düzgün bir şekilde belirlenmesi, Çalışabilmesi, çevreye zarar vermeden nasıl yapılması gerektiği konusunda, diğer bir çok kriteri değerlendirmek üzere uzman ekibimizden keşif talep edebilirsiniz


HAKKIMIZDA KÖROĞLU HAFRİYAT HİZMETLERİ

Firmamız 2000 yılında kurulmuş olup İstanbul bölgesinde Yıkım, Hafriyat ve Alt Yapı işleri yapmaktadır. Yıllardır bu sektörde çalışan bizler bir araya gelerek tecrübe ve bilgi birikimlerimizi ortaya koyarak yıkım sektörüne hizmet etmeye başladık. Kurulduğumuz günden itibaren 100 lerce Projeyi en iyi şekilde kazasız ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olmanın haklı gururu ile çalışmalarımızı uzman kadromuz, teknik ekibimiz ve güçlü makine parkımızı ile devam etmekteyiz. Türkiye'de henüz kuralları oturmamış olan yıkım sektöründe faaliyet gösteren zorlu rekabet ortamında güvenliğimizden ve kurallarımızdan taviz vermeden çalışmalarını yürüten şirketimiz, güvenliği ve kalitesini de sabitleyerek bunlara taahhüt altına almıştır.
Firmamızın birinci önceliği iş güvenliği olup, her türlü kaza önleyici tedbiri önceden almaktadır. Firmamızın ikinci önceliği ise , yaptığımız işin (Yıkım, Hafriyat ve Alt Yapı) en kısa sürede ve sözleşmeye uygun bir şekilde iş verene teslim etmesidir. Ülkemizde son yıllarda kentsel dönüşümlerin hızlanması, deprem riski taşıyan bölgelerde depreme dayanıklı binaların inşa edilmesi ve modern şehirleşmeye uymayan kontrolsüz (kaçak) yapılaşmanın artması neticesinde yıkım faaliyetlerinde ivme kazanmıştır. Yıkım sektörü bugüne kadar yıkım faaliyetlerinin çok az olmasından dolayı sektöründe gelişme sağlamıştır. Helan yapı yıkımlarının işin ehli olmayan amatör kişilerle bilinçsizce yapılmaktadır.
Yıkım her zaman tehlikeli bir meslektir, riskler mutlaka minimum seviyede tutulmalıdır. Ekibimiz projenin her aşamasını gözlemler ve analiz eder. Çalışanlarımız ve müşterilerimiz için güvenli bir çalışma ortamı sağlarız. Yapı yıkımları güvenli bir mühendislik süreci, vasıflı eleman ve maksimum iş tecrübesi ile gerekli donanım gerektirmektedir. Firmamız Türkiye genelinde yıkım ve hafriyat faaliyetlerine devam etmekte olup; Siz değerli müşterilerimize en yüksek standartlarda kaliteli hizmet sunmaktan gurur duyarız.


MAKİNA PARKURUMUZ

Bir Adet 24m Volvo Uzun Erişimli Yıkım Makası; 4 Adet 30 Tonluk Kırıcılı Kovalı Exavator; 2 Adet 20 Tonluk Kırıcılı Kovalı Eksvator; 2 Adet 4 ve 6 Tonluk Kırıcılı Kovalı Eksvator; 10 Adet Tır Kamyon; 2 Adet Kompresor; Sayısız El Takımları, Jenaratör ve Hilti Grupları


İLETİŞİM KÖROĞLU HAFRİYAT HİZMETLERİ

KÖROĞLU HAFRİYAT HİZMETLERİ - ÇÖZÜM ORTAĞINIZ
www.korogluhafriyat.com - info@korogluhafriyat.com - Telefon: 0532 171 63 21 - 0538 465 13 33
Adres: Çakmak Mahallesi Varan Caddesi Gönülaçar Sokak No 9 Ümraniye / İSTANBUL .

SOSYAL MEDYA
- - - - -- - - - -

SİTE HARİTASI


ANASAYFA - HAKKIMIZDA - HİZMETLERİMİZ - YIKIM - HAFRİYAT - PEYZAJ - REFERANSLARIMIZ - ULAŞIM